Adım adım IQOS kullanım kılavuzu…


IQOS, 350 ° C’ye kadar tütün çubuklarını yakmadan ısıtmak için özel olarak tasarlanmış devrim niteliğinde bir elektronik tütün ısıtma sistemidir. Bu sağlık risklerini önemli ölçüde azaltır.

IQOS, örneğin ünlü Marlboro sigaralarını üreten Philip Morris tarafından icat edildi, geliştirildi ve tasarlandı. Üretici, hedeflerinin klasik sigaraların müşterileri üzerindeki sağlık etkisini azaltmak olduğunu, bu nedenle bu cihaza 3 milyar dolardan fazla yatırım yaptıklarını söylüyor.

Gerçekte, sigara üreticileri dünya sigara içmeyen topluluktan gelen büyük baskı altındadır. Sürekli olarak riskli işlerinin konusunu nasıl değiştirecekleri fikrini arıyorlar.

Birçok ülkede yanmayan sigaralar HEETS adı altında satılmaktadır. Klasik sigaralara çok benziyorlar, ancak çok daha kısa, tütün ezilmiyor, ancak tütün yapraklarına bastırılıyor.

Philip Morris, IQOS ve bu tür diğer cihazların tıpkı Japonya’da olduğu gibi tütün pazarının yarısından fazlasını hızla üretmesini ve sonunda klasik sigara içiminin tamamen yerini almasını bekliyor.


Aşama 1:


Tütün ünitesi adı verilen kısaltılmış sigara cihazınıza yerleştirilir. IQOS’ta yanma olmaz, ancak tütün içerisindeki gliserini yaklaşık 660 ° F’ye ısıtır, bu da daha sonra nikotin taşıyan buhar salar. Tadı biraz farklı olmasına rağmen, sigaraya benzer olmalıdır ve daha sonra neredeyse hiç duman görülmez ve koku yoktur.


Iqos kurulumu


HEETS yanmadığından, klasik bir sigara içerken genellikle solunan katran ve katı parçacıklar yoktur. Her türlü uzmanın tartışmalı tartışmalarına rağmen, bu sigara içme daha düşünülebilir çünkü bir IQOS kullanıcısının solunum sisteminin nasıl iyileştiğini ve nefes almanın çok daha kolay olduğunu hissetmesi iki haftadan fazla sürmez.

IQOS kutusunun içeriği

Kutu şunları içerir:

Şarj Cihazı IQOS
Tutucu IQOS
Şarj kablosu USB 2A
Temizlik fırçası
Etanol temizleme çubukları

Tütün ünitesi, her kullanımdan sonra tekrar şarj olması için 4 dakika şarj edilmesi gereken şarj cihazına geri yerleştirilen bir tutucuda ısıtılır. Daha küçük bir elektronik sigaraya benziyor ancak IQOS gerçek tütün kullandığından sıvı yok. Düğmeyi bir süreliğine tutucuda tutmak düğmeyi etkinleştirir ve yaklaşık 15 saniye sonra tütün ısıtmak mümkündür. HEETS içine yerleştirilir ve içindeki ısıtmalı altın ve seramik bıçağa bastırılır. Tutucu, sigarayı 6 dakika veya 14 puf için ısıtmaya devam edecektir. Tütün ünitesi bittiğinde, tutucu titreşir ve sonraki 30 saniye içinde kapanır. Ünite daha sonra ağızlığın üst kısmı dışarı çekilerek çıkarılır.

Bu yumurta şeklindeki IQOS fırça ile tutucuyu günde bir kez temizlemek iyidir, çünkü cihazda biraz tütün kalabilir. Isıtma aşaması sırasında içine yerleşen nikotin parçacıkları da vardır, bu nedenle haftada bir kez cihazı, etanol temizleme çubuklarıyla temizleyin.Şarj cihazı


IQOS şarj cihazı, her kullanımdan sonra içine yerleştirilmesi gereken tutucuyu şarj etmek için kullanılır. Şarj cihazı, tutucuyu yaklaşık 30 kez ısıttıktan sonra şarj edilmelidir. Satın alındığında birlikte verilen şarj kablosu ile 2 saat sürmelidir.
 

IQOS 2.4+ şarj cihazının yan tarafında iki düğme ve bir dizi LED ışığı bulunur. İlk ışık, tutucunun şarj edildiğini gösterir. Sonraki dört ışık pil ömrünü gösterir. Üst düğme şarj cihazını açar. En alttaki Bluetooth kullanarak IQOS’u akıllı telefonunuzla eşleştirmek için kullanılır. IQOS uygulamasını Google Play’den indirebilirsiniz ve size birkaç seçenek daha sunar.

Tüm Iqos ürünlerine sitemizden ulaşabilirsiniz. TÜM IQOS ÜRÜNLERİ